Tervise ja Tugevuse Keskus           

Avaleht

Keskusest

Põhikiri

Kontakt

Tel: 522 9788
E-mail: tervisjatugevus@gmail.com

Postiaadress:
Tõusu tee 5, Soinaste küla
Ülenurme vald, Tartumaa 61709

      

      

      

MTÜ Tervise ja Tugevuse Keskus tegutseb 2016 a. detsembrist Tõrvandis, Papli tn 4 (endine Päästemaja) II korrusel. Keskuses toimuvad erinevad grupi- ja individuaaltreeningud, tehakse massaaži, pakutakse ilu- ja raviprotseduure ning erinevaid terviseloenguid.

Grupi- ja individuaaltreeningud baseeruvad Pilatesel, joogal ning füsioteraapial. Korraga osaleb max 7 inimest. Treeningruumid on väga soojad.

Tervisekeskuses on toimunud grupitreeningud naistele, eakatele ning emadele ja beebidele. Rühmasid avatakse juurde vastavalt vabadele aegadele ning soovijatele.

Individuaalkabinetis pakutakse erinevaid massaaze: rootsi-klassikaline, kupu- jameemassaž.

Võimalus kasutada infrapunasauna teenust üksi või kuni 4 liikmelise seltskonnaga.

Treenerid

Jekaterina Kuusik on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala ja on üle10 aasta tegelenud nii erivajadustega inimestega kui ka eakate ja tööealiste naiste treeningtundide läbiviimisega. Endises Ülenurme vallas on Jekaterina Kuusik grupitreeninguid viinud läbi juba alates 2012 aastast.

Kaiti Peters on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialal aastal 2009. Igapäevaselt töötab ta erivajadustega laste ja täiskasvanutega ning omab kogemust ka füüsikalise ravi vallas. Oma tundidesse põimib ta harjutusi erinevatest treeningsuundadest ning füsioteraapiast. Mõned aastad tagasi avastas ta enda jaoks Ladina tantsud.

Airi Lodi on harrastanud idamaist ehk rahvakeeli kõhutantsu kokku 12 aastat kolmes erinevas stuudios erinevates Eestimaa paikades. Tema repertuaari kuuluvad ka mõned mustlastantsud. Praegu tantsib ta Tartus Sansaara Tantsu- ja joogastuudios, alustades sügisest 13.ndat hooaega.

Kaily Cui on olnud lummatud idamaade kultuurist ja mõtteviisist juba lapsepõlvest peale. Kaily tegelenud erinevate idamaiste võitluskunstidega alates 90.-ndate algusest. Siiani harrastab taiji`d ja qigong`i, mis oma põhiolemuselt on väga sarnased joogaga. Esimest korda puutus Kaily kokku joogaga 2002. a. USA-s elades, kus ta õppis klassikalist hatha ja vinyasa joogat erinevatelt õpetajatelt. 2009.a. avastas ta enda jaoks krija jooga Kalev Kikase juures Sansaaras tuudios. Sealt edasi loomuliku jätkuna tulid 2010. ja 2012. a. I ja II astme pühendused Lilleorus Ingvar Villido eestvedamisel.
Alates 2012. a. õpetab krija hatha joogat.

Krija hatha jooga

Krija hatha jooga koosneb 18-st põhiasendist (asanast), mis on valitud välja tuhandete joogaasendite hulgast kui parimad harjutused meie füüsilise keha korrastamiseks.

Krija (sanskriti k. kriya) tähendab täieliku teadvelolekuga tehtud tegu. Seega krija joogas on väga olulisel kohal teadlikkuse kasutamaõppimine. Teadlikkuse rakendamine sisevaatluse praktikate lõpetab märkama meis pidevalt toimuvaid protsesse ning teadvustama hetkes elamise tähendust ja selle olulisust.

Samuti õpitakse kasutama lihtsamaid pranajaamasid e hingamisharjutusi, mis aitavad maandada stressi ja mõjuvad tasakaalustavalt.

Krija joogas on inimene jagatud viieks „kehaks” ehk tasandiks: füüsiline keha, vitaalne keha (tunded), mentaalne keha (mõtted ja kujutlused), intellektuaalne keha (arukus ) ning hingeline keha (meie tegelik olemus ehk Kõrgem Mina). Joogaeesmärk ei ole puhtalt jooga harjutuste tegemine, vaid läbi harjutuste oma erinevate kehade puhastamine, oma elu korrastamine ning täiuslikkuse ja harmoonia saavutamine.

Joogaga tegelemiseks ei ole vanusepiiranguid. Jooga on tõhus vahend stressist ja füüsilistest pingetest vabanemiseks ning oma keha turgutamiseks. Jooga aitab tugevdada immuunsüsteemi, tõsta energiataset ja parandada meeleolu. Jooga õpetab märkama sise- ja välismaailmas toimuvat nii, et maailm muutub täiuslikuks ja tervikuks.


Ruumid on andnud keskusele Ülenurme Vallavalitsus, ruume on uuendatud ja suur osa treeningvahenditest on soetatud 2016 aastal Kohaliku Omaalgatuse Programmi ning 2017 aastal Sotsiaaldemokraatide fraktsioonitoetuse abil.

Tervise ja Tugevuse Keskuse tegevus lähtub Eesti kodanikuühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest.